Sac Kalıp

Sac Kalıp

Sac kalıp işleme ve üretim sürecine metalin şekillendirme işlemi demek oldukça doğru bir tanımlama olacaktır. Sac kalıp işleme metotları malzemenin yeniden şekillenmesi esasına göre çeşitli türleri bulunmaktadır. Temel sac kalıp işleme metotları aşağıdaki gibidir.

Boşluk bırakarak düzenli şekillerden oluşan metal parçaları oluşturmak
Germe, bir tabaka kenarlarından kavranır ve blok olarak tabaka itilerek germe suretiyle şekil oluşturulur. Kalıcı şeklin oluşturulması için maddi sünme noktasının ötesine geçmek gereklidir.

Fakat şu da unutulmamalıdır ki ağırlık kaldırıldığında geri esneme olacağıdır.

Spednas Sac Kalıp

Sac Kalıp

Spednas sac kalıp işlemni yapar iken bükme, genelde bir şekilli bükme aleti kullanılarak katlama makinesinde oluşturulur. En çok kullanılan bükme şekilleri L olup V ve de U şekilleri de oldukça kullanılmaktadır. Çok iyi hesaplamanın yapılması gereken bu işlemde malzemenin fazladan incelmemesi için en doğru açıyı yakalamak önemlidir.

Çizim, bu da sac levha bir araç ve destek elemanları arasında şekillendirilir. Malzemenin kenarları sıkıca tutturulur ve desteklere doğru ittirilerek şekil verilmiş olunur. Normal bir işlem sırasında alt tarafından desteklenerek olası bir çatlamanın önüne geçilmiş olunur.

Spednas sac kalıp firmamızda presleme, bu işlem eğme, germe ve çizmenin bir birleşimi olarak meydana gelmektedir. Gereken şekli vermek için alttan ve üstten birlikte itilerek metal tabaka biçimlendirilir.
Sac kalıp işinde makineler ve desteklerin maliyeti fazla gibi görünmesine karşın  üretimin kalitesi ile doğrudan ilintili olup düzenli bakımlarla bu maliyet daha aşağılara çekilebilmektedir.  Fakat burada ana sorun geri genleşme sorunları olup bu da genel kalıplama ve hesaplama ile deneyerek düzeltilmektedir.

Sac kalıp şekillendirme işlemlerine sık sık ısıl işlem aşamaları eşlik etmektedir. Bu alüminyum alaşımları ile birlikte son aşamadaki sıklaştırma işlemleri öncesinde gerekli bir uygulamadır.  Bütün bu süreçlere rağmen seri üretime uygunluğu en yüksek çalışma metodudur. Bir çok önemli sanayi dalında kullanılan parçalar bu kalıplar sayesinde seri ve hızlı bir şekilde üretilmektedir.

Sac Kalıp İzmir

Sac Kalıp

Sac kalıp İzmir dendiğinde akla Spednas firmamız gelir. Uzun yıllardır bir çok firma ile çalıştığından sac kalıp hizmetini profesyonel yaptığından Sac kalıp İzmir de ilk akla gelen marka olmuştur.

İzmir sac kalıp hizmeti almak istediğinizde Spednas SDS Makineye ulaşmanız yeterlidir. Sac kalıp işiniz istediğiniz gibi ve istediğiniz zamanda size kusursuz yapılıp teslim edilecektir.

Data detaylı bilgiler sac kalıp sayfamızda mevcuttur.

Sac Kalıp Sac Kalıp