Tel Erezyon

Tel Erezyon

Özel üretilmiş bir makinede, elektrik enerjisi ile ısınan, özel alaşımlı telin aşındırma yöntemi ile bir metal paçaya, projeye bağlı kalarak, istenildiği gibi şekil verilmesi işlemine, tel erezyon denir.

Tel Erezyon

Bir tür kesme, fakat kalıp için tasarlanan, projelenen şekle uygun hatasız kesme yöntemidir. Sihirli kelime projeyeden milim fark şaşmamak.

Kolay anlaşılması için tanım düzeyine indirgesek dahi bu işlem proje yapma, okuma ve projeyi tel erezyon makinesinde uygulama alanıdır.

Hassas kesim için geliştirilen bu teknik de asıl olan hata payını sıfıra indirgeyerek kesim işlemi ile kalıp ortaya çıkarabilmektir.

Hassas Kesim

Seri üretim yapabilmek için kalıp olarak projelendirilen demir ya da başka bir parçanın projeye uygun kesilerek şekillendirilmesi hassas kesim ile mümkün.

Heykel traş sanatını, taşın fazlalıklarının atılması olarak tanımlar. Kalıp işlemi de teknik bir sanat olup, demir parçanın, fazlalıklarının atılması olayıdır.

Elbette yontma değil elektik ısısı ve sürtünme asıl işlev gören yöntem olduğundan, asıl kesici telin sürtünmesi olduğundan, sağ sola kayma ve benzeri riskleri, hatalar oluşmaz.

Bu işlevselliğine bakıldığında tel erezyon için hatasız kesim işlemi demek belki de en doğru tanım olacaktır.

Kurumsal Hizmet

Aldığımız projeyi, nasıl, hangi sürede teslim edeceğimizi, yüklenici firma olarak smzleşmeyle imza alına alıyoruz. İzmir Bornova da 6. Sanayideki atölyemizde kurumsal hizmet tüm Türkiye’ye sunuyoruz.

Kuruluşu 1984 yıllarına dayanan köklü geçmişe sahip olan işletmemiz, deneyimin ve tecrübenin harmanlanması ile tel erezyon firması niteliğini de bünyesinde geliştirdi.

Amacımız kalıp sanayinde tüm Türkiye işletmelerinin fayda sağlayacağı nitelik düzeyini yaratmaktı.

Tel erezyon firması olarak amacımıza her geçen gün daha fazla yaklaşmaya devam ediyoruz.

Tel Erezyon Fiyatı

tel Erezyon

Tel erezyon fiyatı verilecek hizmete, yapılacak proje kapasitesine göre değişmektedir. Bu özel bir hizmettir.

Bizden tel erezyon bilgi ve fiyatı istendiğinde öncelikse, sizden projeyi istiyoruz, nasıl keseceğimizi belirliyoruz.

Yapılacak kesimi planlıyoruz. Size şu tel erezyon fiyatı ile bu tarihte biter şeklinde detaylı bilgilendirme yapıyoruz.

Elbette sektörde farklı çalışan dolayısı ile farklı düzeylerde tel erezyon fiyatı veren firmalar var.

Aldığınız teklifleri taramak, üzerinde araştırma yapmak, firma referans, işçilik, ve uzmanlık düzeyine göre seçmek en doğrusu olacaktır.

Kazanacağınız Avantaj

Hizmetimizin size sunacağı avantajı yazmak, bilgi sunmak şu açıdan önemli. Siz kazancınızı daha baştan bilebilirsiniz.

Bir kalıp oluşturmaya karar verdiyseniz, bu kalıbın hata olmadan çıkmasını istiyorsanız size sunacağı en büyük avantaj hatasız kesim olur.

Kalıp üretimi hem çok pahalı hem de oldukça risktir. Tüm riskleri iyi bir usta bu işlemde daha baştan ortadan kaldırır.

Ayrıca zaman kazandıran bir işlem olup tel erezyon çok hızlı gerçekleşir. Diğer yöntemlere göre size muazzam zaman avantajı sağlar.

Kalıp işlemi için projeniz varsa, hatasız işlemle kesilmesini istiyorsanız, bizden detaylı bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca sac kalıp işlemlerinde firmamızın özel yetişen personeli teknik gücü yüksek makineleri hizmet sunmaktadır.

Tel Erezyon Tel Erezyon